info@bredeschoolsoest.nl 035 - 609 92 70

75 jaar vrijheid

Elk jaar op 19 november leggen de leerlingen van groep 8 een krans bij het monument van de 33 van Soesterberg. Op diezelfde datum in 1942 stierven 33 onschuldige mensen op de vliegbasis; zij werden doodgeschoten door de Duitsers.  

Onze leerlingen zijn elk jaar actief bij de herdenking betrokken. In de voorbereiding schrijven zij  gedichten. Die lezen zij voor tijdens de herdenking. Verder ontvangen en begeleiden zij de gasten, noemen zij de namen op van alle slachtoffers en schenken zij koffie en thee voor de nabestaanden.  

Het is een indrukwekkende bijeenkomst voor iedereen. De kinderen leren over de Tweede Wereldoorlog en leven mee met de nabestaanden. 

Hieronder ziet u de link naar twee persberichten over de 33 van Soesterberg en 75 jaar vrijheid.

https://soestercourant.nl/lokaal/historie/herdenking-van-de-33-van-soesterberg-657623

https://soestercourant.nl/lokaal/historie/het-zou-raar-zijn-als-we-de-oorlog-zomaar-vergeten-671508